EMO VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi

EMO VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi

01-10-2019

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından altıncısı düzenlenen Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, "Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme" ana temasıyla 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongre kapsamında 18 Ekim 2019 tarihinde Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumunda “Akıllı Şebekeler” konulu özel bir oturum düzenlendi. Maxion İnci Jant Grubu IT Müdürü Çağrı Polat bu sempozyumda “Akıllı Şebekelerde Siber Güvenlik” konulu bir konuşma yaptı.

19 Ekim 2019 tarihinde ise Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları sempozyumunda Maxion İnci Jant Grubu Dijital Dönüşüm Direktörü Murat Ateş “Maxion İnci Jant Grubu’nda Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0” konulu bir sunum yaptı.

Kongre bünyesindeki "IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu", "X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu", "V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu" ve "Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu" ile birlikte ülkemizin en büyük mühendislik buluşmalarından birine ev sahipliği yapmıştır. Bilimsel gelişmelerinin aktarılmasının yanı sıra yeni teknolojilerin de tanıtıldığı kongre, bilim dünyası, mühendisler ve sektör temsilcilerini bir araya getirmiştir.