MAXION JANTAŞ

1968 yılında Türkiye jant sektörüne yön verecek ve sürükleyici motoru haline gelecek Maxion Jantaş (Maxion Jantaş Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş.) kuruldu. Ülkemizde ağır vasıta ticari araçlar için jant üretimi konusunda açık ara lider konumda olan Maxion Jantaş, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde (MOSB) 38 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 55 bin metrekarede üretim yapmaktadır ve yılda 3 milyon adet jant üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye ağır vasıta jant pazarında liderdir. Toplamda 575 çalışanı vardır. Ayrıca 3 patent ve 3 faydalı modeli vardır. İSO 500 listesinde 338. sırada, TİM 1000 listesinde 250. sırada ve OİB 50 listesinde 31. sırada yer almaktadır. Maxion Jantaş, ürün geliştirme ve proses dizayn konusundaki çalışmalarıyla sektörde fark yaratmaktadır.

 

Maxion Jantaş; tır, treyler, otobüs, kamyon gibi ağır vasıtalar için dayanıklı ve yüksek kalitede tubeless ve tube-type jant üretmektedir. 

Müşterilerimiz

Advanced Wheel Sales, Bridgestone, Continental, DAF, Daimler, FEV, Ford Otosan, Freuhauf, Goodyear, Hofmeister&Meincke, Inter Cars, Isuzu, Iveco, İncitaş, Kögel, Krone, Lamberet, MAN, Mercedes-Benz Türk, Michelin, Mitsubishi, Renault, Rheinmetall MAN, Rigeneral, Schmitz Cargobull, Schwarzmüller, ShinCar, TATRA, TOS Trailer, UD Trucks, Volvo, Wielton

 

Maxion Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş. 
Organize Sanayi Bölgesi
Gaziler Caddesi No:8
Manisa, Türkiye
Harita'da Gör