Maxion İnci, metalürji duayeni Prof. John Campbell’i ağırladı

Maxion İnci, metalürji duayeni Prof. John Campbell’i ağırladı

07-11-2019

Döküm endüstrisinde önemli bir bilgi birikimi bulunan Akademisyen-Yazar Prof. John Campbell, Maxion İnci Alüminyum çalışanlarıyla özel bir çalıştay için bir araya geldi. Globalden ve Türkiye operasyonlarından sorumlu üst düzey yöneticilerin de bulunduğu çalıştayda, metal üzerine yeni trendler ve gelişen teknolojiler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çalışanlarının iş ve sosyal alanda yetkinliklerini geliştirmelerine destek olan Maxion İnci Jant Grubu, dünyaca ünlü Akademisyen-Yazar, Birleşik Krallık Birmingham Üniversitesi, Döküm Teknolojisi Metalurji ve Malzeme Bölümü Fahri Profesörü John Campbell’i ağırladı. Fabrika içi alüminyum kabulünden, dökümhanenin son prosesine kadar olan süreci daha verimli hale getirmek amacıyla gerçekleşen çalıştaya katılan çalışanlar, teorik bilgileri pratiğe dönen uygulamalarla deneyimleme fırsatı buldu.

Maxion İnci Alüminyum fabrikasında gerçekleşen çalıştayda, kariyer sürecinin çoğunu döküm endüstrisinde geçiren ve hala üniversitelerin ilgili bölümlerinde kitapları okutulan Campbell, alüminyum ergitme-döküm metalürjisi, metal temizliği-kalitesi ve ölçüm yöntemleri üzerine paylaşımlarda bulundu. Çalışanlar, gelişen döküm teknolojileri ve trendleriyle ilgili bilgilenirken, inovatif metalürjik yaklaşımlarla birlikte farklı bakış açıları edinme şansı yakaladı.

Çalışanların gelişimine verdikleri önemin altını çizen Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim: “Bilgi birikimini üniversiteden özel sektöre kadar pek çok platformda paylaşan ve yazdığı kitaplarla hem üniversiteli gençler hem de kurumlar tarafından oldukça iyi tanınan metalürji konusunun duayeni Prof. John Campbell’i fabrikamızda ağırlamaktan mutluluk duyduk. En önemli değerimiz olan çalışanlarımızın büyük ilgi gösterdiği çalıştayımız, tüm arkadaşlarımıza farklı bir vizyon kazandırması bakımından önemli bir fırsattı. Maxion İnci Jant Grubu olarak, mevcut teorik bilgilerimize ek olarak, bizi kutuların dışında düşündürecek, yeni gelişmeleri ve inovatif yaklaşımları takip edip, ilham alabileceğimiz bu gibi etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Maxion İnci çalışanlarının motivasyonlarını ve öğrenme azimlerini çok ilham verici bulduğunu belirten Campbell, “Teknoloji, insanların hayat kalitesini geliştirecek şekilde çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeleri iş süreçlerine uygulayan bir şirket olarak, Maxion İnci Jant Grubu’nun çok önemli bir potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli hedefleri doğrultusunda çok iyi değerlendirdiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

Alüminyum alaşımlarının geleceğinin parlak olduğunu söyleyen Campbell sözlerine şöyle devam etti: “Alüminyumun, gelecekte de en iyi seçenek olmaya devam edeceğini, önümüzdeki 20 ila 50 yıl boyunca bu trendi sürdüreceğini düşünüyorum. Otomobiller ve ulaşım konusu hayatımızda oldukça alüminyum üretimi gelecekte de önemini koruyacaktır.”

Medya Bağlantısı

Ezgi Kesimli Tel: +(236) 226 40 00
Kurumsal İletişim Takım Yöneticisi E-Posta:[email protected]
Ahu İlhan Tel: +(212) 272 93 13
Marka Direktörü E-Posta:[email protected]