Maxion İnci Jant Grubu Toplumsal Etki Yaklaşımı

Topluluklarla bütünleşik, sürdürülebilir ve etkili bir şekilde çalışmak, Maxion İnci Jant Grubu'nun Toplumsal Etki  anlayışının temelini oluşturmaktadır. "Gönülden İşler" çalışan gönüllülüğü grubumuz, bu yaklaşımın somut bir örneğidir. Bu grup, Maxion İnci Jant Grubu ailesinin bir parçası olan her bir çalışanın, topluma pozitif etki yaratma kapasitesini güçlendirmeyi ve katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Çalışanlarımız, gönüllü projeler aracılığıyla yerel topluluklarla el ele vererek sosyal yaşamda fark yaratma ve bulundukları topluma değer katma vizyonumuzu temsil ederler.

Şimdiye kadar neler yaptık?

Çocuklarımıza Küresel Amaçları Öğretiyoruz

Maxion İnci Jant Grubu olarak sadece çalışma arkadaşlarımızı değil, çocuklarımızı da sürdürülebilir kalkınma amaçlarına dair bilgilendirmeye ve onların farkındalıklarını artırmaya devam ediyoruz. Gönüllülerimiz ile 9 Ocak Pazar günü, Sürdürülebilirlik kültürümüz kapsamında dünyamızın geleceğini ilgilendiren 17 Küresel Amaç ile ilgili çocuklarımızda farkındalık yaratmak ve onları da bu konularda harekete geçirmek için 8-15 yaş çocuklarımıza Çocuklarımıza Küresel Amaçları Öğretiyoruz eğitimini düzenledik.

Su Kaşifi Programı’nı Başlatıyoruz

Maxion İnci Jant Grubu olarak, iklim krizinin etkilerini tüm dünyada yaşıyoruz. Ve sürdürülebilirliğin hiç olmadığı kadar gündemimizde olması gerektiğine inanıyoruz. 

Bu bilinçle Grup olarak, IMPACT 2030’un Dünya’nın En Büyük Dersi iş birliğiyle geliştirdiği “Küresel Amaçlar İçin Çalışanlar” programına Türkiye’den dahil olan ilk ve tek şirket olarak sizlerle Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında farkındalık yaratıyoruz ve değişime ilham oluyoruz. 

 

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü

Toplumsal Etki Programımız kapsamında Gönülden İşler Ekibi olarak 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü ile ilgili KAÇUV’un #sarıyıfarket projesine dâhil olduk. Her fabrikamızda sosyal mesafe kurallarına uyarak sarı kurdelelerimizle çekildiğimiz fotoğraflarımızı kişisel sosyal medya hesaplarımızda farkındalık yaratmak amacıyla paylaştık.

Sahadaki Çalışma Arkadaşlarımıza Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimleri

Maxion İnci Jant Grubu olarak çeşitliliğin ve kapsayıcılığın oluşturduğu çok sesliliğin, başarıyı ve sağlıklı çalışma ortamını da beraberinde getirdiğine inanıyoruz.

2021 yılı içerisinde önce liderlerimiz ile kapsayıcı liderlik üzerine, daha sonra ofis çalışanlarımız ile çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerine eğitimler gerçekleştirdik. Çeşitlilik ve kapsayıcılık kültürümüzü, sürdürülebilirlik bakış açımız ile birleştirerek Grup Liderlerimizin katılımı ile toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimleri gerçekleştirdik. Başladığımız eğitim serimize daha fazla diyalog yaratmak amacıyla tedarikçilerimiz ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalık etkinliği ile devam ettik.

Toplumsal Etki Programı Gönülden İşler Proje Geliştirme Atölyesi

Gönülden İşler çatısı altında bir araya geldiğimiz gönüllülerimiz ile 2011’den bu yana birçok proje hayata geçirdik. Gönülden İşler yapımızı “Toplumsal Etki Programı” adı altında 2022 yılında yeniden yapılandırıyoruz. Yeni yapımızda “Proje Gönüllüleri” ve “Destek Gönüllüleri” olarak gönüllülük faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yapılanma sürecimizde çalıştığımız firma yetkilileri ile hem proje gönüllüğü üzerine konuştuğumuz hem de projelerimizi daha sistemli bir şekilde oluşturmak için yöntemler denediğimiz bir Proje Geliştirme Atölyesi gerçekleştirdik.

Kadın Çalışma Arkadaşlarımız, Kız Öğrencilerimiz ile Buluşuyor

Kız öğrencilerimiz, “Kadın Çalışanlarımız, Kız Öğrencilerimiz ile Buluşuyor” projesi kapsamında Maxion İnci Alüminyum İş Güvenliği ve Sürdürülebilirlik bölümündeki kadın çalışma arkadaşlarımız ile bir araya geldi. Öğrencilerimiz, kadın çalışma arkadaşlarımıza, kariyer yolculuklarında izleyebilecekleri yollar ve aynı zamanda kadın bir mühendis olarak erkek egemen bir endüstride çalışmak hakkında sorular sordular.

Mesleki Eğitim Merkezimizde Sürdürülebilirlik Eğitimleri

Mesleğim Geleceğim projesi kapsamında Mesleki Eğitim Merkezimizde eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Maxion İnci Alüminyum İş Güvenliği ve Sürdürülebilirlik Departmanımız, öğrencilerimize haftalık periyotlar halinde İş Güvenliği ve Sürdürülebilirlik kültürünü ve bilincini pekiştirmek adına eğitimler veriyor.

Yeni Kadın Liderlik Programımız W-Lead’in Lansmanını Gerçekleştirdik

Maxion İnci Jant Grubu’nda “Özgün ve Birlikte” bakış açımızla #AdıylaSanıylaEşitlik mottomuz kapsamında farklılıklarımız ile daha güçlü olduğumuzun farkındalığıyla gelişim aksiyonlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde başlattığımız “W-Lead Kadın Liderlik Gelişim Programımız” ile çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu gelişim ve paylaşım programı ile kadın çalışma arkadaşlarımızın potansiyellerini desteklemeyi, güçlü yönlerini keşfetmelerini, iş ve özel hayatlarında kullanabilecekleri farklı bakış açılarını kazanmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Kadın Öz Savunma Atölyesi

Maxion İnci Jant Grubu olarak çeşitlilik ve kapsayıcılık kültürümüzü desteklemek, farkındalıklarımızı artırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz gelişim aktivitelerimize farklı içerikler ile devam ediyoruz. Bu kapsamda kadın çalışma arkadaşlarımızın güçlendirilmesi adına Kadın Öz Savunma Akademisi ile Öz Savunma Atölyesi gerçekleştirdik. Atölyemizde güçlendirici öz savunmaya neden ihtiyaç duyduğumuzu ve duygusal öz savunmanın, fiziksel öz savunma ile nasıl birlikte çalıştığını değerlendirdik. Atölyemize katılan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Se Se Sesini Duyur Projesi İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi

Gönülden İşler ekibimizin bünyesinde yer alan “Se Se Sesini Duyur” proje ekibimiz farkındalık yaratmaya devam ediyor. Kekemeler Derneği iş birliğiyle faaliyetlerini sürdüren proje ekibimiz, kekeleyen çocukların öğretmenlerini, velilerini ve çevresini bilinçlendirerek ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

“Se Se Sesini Duyur” Projesi, 25 Nisan’da İzmir Üçyol’da yer alan İTO Vakfi Süleyman Taştekin Meslek Lisesi’nde Kekemeler Derneği’nin düzenlediği bilinçlendirme konferansında aktif rol aldı. Aynı zamanda Kekemeler Derneği Kurucu Başkanı Özüm Kipel’in sunum yaptığı konferansta, ekip üyeleri de organizasyonel destek sağladı.

W-Lead Programımızın İlk Eğitimi Gerçekleşti

Çeşitlilik ve kapsayıcılık kültürümüz kapsamında #AdıylaSanıylaEşitlik mottomuz ile şirketimize kazandırdığımız W-Lead Kadın Liderlik Gelişim Programımızın açılışını “Pozitif Zeka ve Bilge Taraf ile Temas” adlı eğitim ile gerçekleştirdik. Eğitim boyunca katılımcılar; kişisel güçlerini değerlendirerek kendilerini daha yakından tanıma, kişisel sabotajcılarını keşfetme, kişisel kalıplarının farkına varma ve pozitif zekâ yöntemleri ile öz farkındalıklarını arttırmaya dair iç görü kazandılar. Bu eğitimimize şirketimizdeki tüm kadın çalışma arkadaşlarımız gruplar halinde katılım sağlayacaklar. Eğitimimize katılım sağlayan ve içtenlikle paylaşımda bulunan bütün çalışma arkadaşlarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

WingsforLife’ta Koşamayanlar İçin Koştuk

Omurilik felci tedavi fonunu desteklemek amacıyla yola çıkan WingsforLife, tüm dünyada 40 lokasyonda aynı tarihte ve aynı saatte gerçekleşen koşuyu bu yıl da düzenlendi. 8 Mayıs 2022 Pazar günü gerçekleşen İzmir WingsforLife koşusunda Gönülden İşler Ekibi koşarak katılım ve katkı sağladık.  

2 kıta ve 7 ülkede aynı anda başlayan organizasyonun İzmir’deki ayağı Kültürpark’tan start aldı. 10 bin kişinin ‘koşamayanlar için koştuğu’parkur toplamda 62 kilometreydi ve 4 saat sürdü.

Katılım sağlayan tüm gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Konusundaki Farkındalığımız Artıyor

Maxion Wheels olarak dünya çapındaki tüm fabrikalarımızda Çeşitlilik ve Kapsayıcılık kültürüne inanıyoruz. Bu bakış açısıyla Haziran’da Onur Ayı’nı kutladık.

Gönüllülerimiz "Birleşmiş Milletler IMPACT 2030 Çalışanlar Küresel Amaçları Öğretiyor" Programı Kapsamında Okullardaki Eğitimlerini Tamamladı

Birleşmiş Milletler IMPACT 2030 Çalışanlar Küresel Amaçları Öğretiyor programının 3. fazı kapsamında gönüllü çalışma arkadaşlarımız, İzmir ve Manisa çevresinde yer alan imkânları kısıtlı ilk ve orta seviyedeki devlet okullarına giderek Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı anlattıkları atölyeleri tamamladılar. 14 okulda 500’den fazla öğrenciyle atölyeler gerçekleştiren Gönülden İşler ekibimiz daha yaşanabilir bir dünya için farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Değerli katkılarından dolayı tüm gönüllü çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, daha güzel yarınların bizlerin elinde olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Şiddetin Her Türlüsüne Karşı, Barış ve Saygının Yanındayız!

Düşünerek, konuşarak, barışarak çözüm mümkün! Fiziksel ve psikolojik şiddet; yaşadığımız sorunları büyüterek, sahip olduğumuz tüm insani duyguları körelten bir durum.

Gönülden İşler Ekibimiz, Dünya Temizlik Günü’nde Farkındalık Yarattı

IMPACT2030 Türkiye Etki Konseyi üyesi Maxion İnci Jant Grubu olarak bu özel gün kapsamında Gönülden İşler Ekibimizle birlikte 17 Eylül 2022 tarihinde Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü’nde daha yaşanılabilir bir dünya için çöp topladık. İzmir ve Manisa olarak iki ayrı takımla birlikte, İzmir’de İnciraltı Kent Ormanı ve sahil kıyısını, Manisa’da ise Ağlayan Kaya ve çevresini temizleyen ekibimiz, birlikte keyifli zaman geçirirken #DahaGüzelBirYarına mottomuz kapsamında farkındalık yarattı.

 

1 Bağış, 3 Hayat Kurtarıyor!

Maxion İnci Jant Grubu olarak Kızılay’ın kan stoklarını artırmak ve daha fazla insana umut olabilmek amacıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyoruz. 15 Eylül Perşembe günü Maxion İnci Alüminyum ve Maxion İnci Çelik fabrikalarımızda, 16 Eylül Cuma günü Maxion Jantaş fabrikamızda Kızılay ile birlikte kan bağışı etkinliklerimizi bir kez daha gerçekleştirdik. Etkinliklerimiz kapsamında Maxion İnci Alüminyum fabrikalarımızda 63 ünite, Maxion İnci Çelik fabrikamızda 42 ünite, Maxion Jantaş fabrikamızda 32 ünite kan bağışı yapıldı.

Pembe Giydik, Meme Kanseri’ne Farkındalık Yarattık

Maxion İnci Jant Grubu olarak 1-31 Ekim Dünya Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda tüm çalışma arkadaşlarımızı pembe giymeye ve meme kanserine dikkat çekmeye davet ettik. 19 Ekim Çarşamba günü fabrikalarımızın toplantı salonlarında saat 13:00’da buluştuk ve fotoğraf çekim etkinliğimize pembe giyerek destek verdik.

Kadın Çalışma Arkadaşlarımız, Kız Öğrencilerimiz ile Buluşuyor

Kız öğrencilerimiz, “Kadın Çalışma Arkadaşlarımız, Kız Öğrencilerimiz ile Buluşuyor” projesi kapsamında öğrencilerimiz, Maxion Jantaş Opex Departmanı kadın çalışanlarına kariyer yolculuklarında izleyebilecekleri yollar ve aynı zamanda kadın bir mühendis olarak erkek egemen bir endüstride çalışmak hakkında sorular sordular.

Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı Projesi

Maxion İnci Jant Grubu olarak Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu Türkiye, TÜSİAD, Sabancı Vakfı ve UNFPA iş birliği ile yürütülen Ev İçi Şiddete Karşı Şirketler Ağı projesi kapsamında İş Dünyası Ev İçi Şiddete Karşı Projesi’ne dahil olup, ev içi şiddetle mücadele konusunda kurumsal politikalar üretmek için taahhüt verdik. Proje kapsamında eğitimlere ve etkinliklere dahil olarak bu alanda farkındalık yaratmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Öğrencilerimize Mentorluk Atölyesi

21 Kasım 2022 tarihinde Cevdet İnci Eğitim Vakfı iş birliğiyle Eğitmen Esra Kutman Keskincan tarafından Mesleğim Geleceğim projemiz kapsamında Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize Mentorluk Atölyesi gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, güçlü yönlerini fark etmeleri, bireysel özellikleri üzerine düşünmelerini sağlayacak uygulamalarla kendilerini geliştirmelerini sağlayan atölyede; öğrencilerimizin sahip oldukları kaynaklar, beceriler ve ilgi alanları üzerine düşünmeleri için fırsat yaratılması ve geliştirilmesine ihtiyaç duydukları, zorlandıkları alanlar ile ilgili farkındalık kazandırılması amaçlandı.

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü #sarıyıfarket

Dünya genelinde her yıl 300.000, Türkiye’de ise yaklaşık 3.500 çocuk ilk teşhisle kanserle mücadeleye başlıyor. Gönülden İşler Ekibimizle Maxion İnci Jant Grubu olarak Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın #sarıyıfarket kampanyası ile 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’nde sarı kurdelelerimizi takarak farkındalık yarattık ve KAÇUV’un kampanyasını destekledik.

Sosyal Ofis Projesini Destekliyoruz!

Dünyamızda çevre kirliliği hızla artarken, günlük hayatta aldığımız en küçük bireysel önlem daha da önem kazanıyor. Maxion İnci Jant Grubu olarak sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik bakış açımızla çalışma arkadaşlarımızı elektronik atıklarını Sosyal Ofis Projesi ile geri dönüştürmeye davet ettik. Bu sayede çalışma arkadaşlarımız, atıkların yeniden değerlendirilmesinden elde edilen gelirle TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı) ve Tohum Otizm Vakfı'na destek olurken sıfır atık bilinciyle sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulundu. Toplanan elektronik atıklar sayesinde Maxion İnci Jant Grubu olarak TEMA'ya toplamda 128 fidan bağışladık.

WWF Dünya Saati 2021 Kampanyası İçin Işıklarımızı Kapattık

Doğaya verilen zararı durdurmayı ve onarmayı amaçlayan uluslararası bir sivil toplum örgütü olan World Wide Fund for Nature (WWF), 2007 yılından bu yana, yaklaşan iklim krizini ele almak için dünya çapında "Dünya Saati" kampanyasını düzenlemekte. Küresel çapta sürdürülebilirliği her zaman önemsiyoruz ve bu nedenle her yıl Dünya Saati kampanyasını destekliyoruz.

Maxion İnci Jant Grubu olarak 27 Mart 2021 tarihinde 20:30 - 21:30 saatleri arasında fabrikalarımızın ışıklarını kapatarak, sürdürülebillirik bakış açımızla yaklaşan iklim krizine karşı farkındalığımızı artırdık.

İzmir AFAD işbirliği ile Elazığ ve Malatya Deprem Yardımı

Elazığ ve Malatya’da depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımız için seferber olduk. Gönülden İşler Ekibi olarak AFAD'ın ilettiği ihtiyaç listesi kapsamında yardım topladık ve İzmir AFAD işbirliği ile  depremden etkilenen bölgeye yardım gönderdik. 

19 Eylül Dünya İşitme Engelliler Haftası 

Gönülden İşler ekibimiz, 19 Eylül Dünya İşitme Engelliler Haftası'nda "Hayatı paylaşmak için engel yok. Engel olma, destek ol." dedi. Gönüllülerimiz, çektikleri amatör videoda işaret dilini kullanarak işitme engelliler için farkındalık yarattılar. 

STEPtember 2020'de Türkiye 13.'lüğü

1-30 Eylül 2020 tarihleri arasında ikinci kez katıldığımız, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından düzenlenen STEPtember etkinliğinde, toplanan bağışlar ile Cerebral Palsy hastası 32 çocuğumuzun eğitim ve tedavi masraflarını karşıladık. Maxion İnci Jant Grubu, Türkiye genelinde attığı adımlar ve topladığı bağışlar ile 13. sırada yer aldı. Bir ay boyunca günde en az 10.000 adım atarak sağlıklı hayata ve Cerebral Palsy hastası çocuklara dikkat çekmeyi hedefleyen 28 katılımcımıza ve bağışlarıyla onların farkındalık yaratma çabasını destekleyen tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. 

Manisa Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlköğretim Okulu’na Hijyen Maddesi Yardımı

Gönülden İşler Ekibi olarak kalplere dokunmaya devam ediyoruz. Okulların açılma kararıyla birlikte, Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerimizin ve okul yetkililerimizin sağlık ve hijyen önlemleri için maske, dezenfektan gibi ürünlere daha kolay erişmelerini istedik. İlk adımımızı da Manisa Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda attık. 400 adet maske, 30 litre dezenfektan ve 5 adet dezenfektan haznesini tedarikçi firmalarımız aracılığıyla tedarik ederek bağışladık. Bu adımımızla toplamda 300 kişiye dokunduk. Bizlere gönülden destek olan tüm arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederiz.

22 Ekim Dünya Kekemelik Farkındalık Günü

Gönülden İşler ekibimiz,  kekemelik hakkında farkındalık yaratmak amacıyla 22 Ekim Dünya Kekemelik Farkındalık Günü kapsamında amatör bir video hazırladı. Gönüllülerimiz, videoda kekemelik hakkında bilgi verirken bunun bir hastalık değil bir engel olduğunu bir kez daha vurguladılar.

Cemil Meriç Müze Kütüphanesi Kitap Bağışı Kampanyası

Gönülden İşler Ekibi olarak sadece Manisa’ya değil dokunabildiğimiz her yere değer katmaya çalışıyor, toplumumuzun sosyal gelişimine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Antalya Kepez Belediyesi tarafından restorasyonu gerçekleştirilen ve modern bir kütüphane halini alan, aynı zamanda ünlü yazar, çevirmen ve düşünür Cemil Meriç’in ismini taşıyan “Cemil Meriç Müze Kütüphanesi”ne değerli çalışma arkadaşlarımızın da katkısıyla kitap bağışımızı gerçekleştirdik.

İzmir Depremi Yardımı

30 Ekim’de yaşanan İzmir depreminin hemen ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yönlendirmeleriyle kurumsal desteklerimizi ilgili alanlardaki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bunun yanı sıra depremde yaşanan kan ihtiyacı için 5-6 Kasım tarihlerinde Kızılay işbirliği ile bir kan bağış kampanyası düzenledik.

Gönülden İşler Ekibimin önderliğinde 6 Kasım tarihinde topladığımız yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmiş olmanın mutluluğu içindeyiz.

Kitap Kardeşim Olur Musun?

İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın İzmir deprem bölgesindeki çocuklara ve gençlere “Gezici Kütüphane” ile ulaştırmak için başlattığı “Kitap Kardeşim Olur musun?” projesine Maxion İnci Jant Grubu olarak kitap bağışlayarak destek olduk. Duyarlılık gösteren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürler!

LÖSEV’e Kışlık Kıyafet Desteği

Gönülden İşler Ekibi olarak, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV)’le olan işbirliğimizi sürdürmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Kan kanseri ya da kemik iliği kanseri olarak da bilinen, beyaz kan hücrelerinde oluşan lösemiyi yenen pırıl pırıl ve geleceğe umutla bakan gençlerimizin kışlık mont ve bot ihtiyacını gidermek amacıyla çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı Gönülden İşler Ekibi aracılığıyla LÖSEV ile buluşturduk. Unutmayın, LÖSEV hayat verir.
 

Sanal Dedektifler Keşfe Çıktı!

6 Aralık 2020 Pazar günü TAİDER (Türkiye Aile İşletmeleri Derneği) ve İstanbul Modern İş Birliği ile 4-12 yaş arasındaki çocuklarımızı sanatla buluşturduk.

Çalışma arkadaşlarımızın çocukları, İstanbul Modern’de  bir saat boyunca uzman rehberler eşliğinde keşfe çıktı. Çocuklarımız, müzede yer alan dünyaca ünlü eserleri sanal olarak inceleme, verilen bulmacalara ait ipuçlarını çözme ve birçok yeni bilgiyi öğrenme fırsatı yakaladı.

Yeni projeler için bir aradayız!

2019 yılında yenilenen logosuyla yeni dönem faaliyetlerine başlayan Gönülden İşler ekibimiz, 19 Nisan 2019’da Tanışma Kahvaltısı ile bir araya geldi. Toplantıda Gönülden İşler Ekibi Başkanı Ceren Balık, yeni üyelere topluluğun işleyişini anlattı ve hep beraber 2019 faaliyet planımızı inceledik. 

Wings for Life World Run’da “Koşamayanlar için Koştuk”

 

Tüm dünyada 40 lokasyonda aynı anda gerçekleşen ve omurilik felci tedavi ve araştırma fonunu desteklemek amacıyla 5 Mayıs'ta düzenlenen Wings for Life World Run koşusuna, bu sene de Gönülden İşler sponsorluğunda Maxion İnci Jant Grubu 12 kişiden oluşan “Gönülden İşler Takımı” ile katıldık. İzmir’de toplamda 9 bin kişinin katıldığı koşuda dünya genelinde toplanan katılım ücretini tamamı, omurilik felcinin tedavi araştırmalarında kullanılmak üzere bağışlandı. Toplamda 80 km koşan çalışanlarımız, “Koşamayanlar için Koştuk” temalı paylaşımlarıyla da omurilik felçlileri için farkındalık yaratmayı amaçladı.

Bayramda Çocuklara Umut Olduk

Gönülden İşler ekibimiz “Bayramda Çocuklara Umut Olalım” sloganıyla yola çıkarak üç fabrikamızda oyuncak toplama kampanyası düzenledi. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına düzenlenen “Hediye Kampanyası” projesini, çalışma arkadaşlarımızın da destekleriyle gerçekleştirdik.

Gönülden İşler Cerebral Palsy Bileklik Atölyesi

Gönülden İşler ekibimiz, Ağustos ayında Maxion İnci Alüminyum fabrikasında “CP Farkındalığı Bileklik Atölyesi” düzenledi. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ve Gönülden İşler işbirliği ile yapılan bu etkinlikte Cerebral Palsy hastası çocuklara farkındalık yaratmayı amaçladık. Düzenlenen atölyede gönüllülerimizin ürettiği bilekliklerin satış gelirleri Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na (Cerebral Palsy Türkiye) bağışlanacak.

Kapak Toplama Projesi

Maxion Wheels Türkiye Operasyonları Gönülden İşler ekibi, Omurilik Felçlileri Derneği’nin sponsoru olduğu Kapak Toplama Projesi’ne katkı sağlıyor. 2019 yılında Ford Otosan’la ortak havuzda toplanacak plastik şişe kapakları ile tekerlekli sandalye alımlarına destek verilecek. Ortak alan ve ofislerdeki kapak toplama kutularına atılan her renk ve boyuttaki plastik şişe kapakları ile engeller hep birlikte gönülden aşılacak.

Kapak Toplama Kampanyası Plaket

Maxion İnci Jant Grubu Gönülden İşler Ekibi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için Ford Otosan ile birlikte destek verdikleri Plastik Kapak Kampanyası kapsamında yılın ilk yarısında 54 kg plastik kapak toplayarak engelsiz bir yaşama destek verdi.

25 Kasım 2019 tarihinde Ford Motor Company Purchase / STA Mühendisi Adnan Aydın, Engelsiz Yaşama katkılarından dolayı Gönülden İşler Kapak Toplama Projesi sorumlusu Özgür Akbulut’a plaket takdim etmiştir.

Doğa yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği

12 Ekim 2019 Cumartesi günü Gönülden İşler Ekibi ve Manisa Spil Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün ortak etkinliği olarak Türkmen Köy Su Uçan Şelalesi’ne doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Bu yürüyüşte dünyada da uygulanan #trashtag çöp toplama faaliyeti Koroplast firmasının desteğiyle hayata geçirildi. Toplanan çöpler de Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle çöp taksiye yüklendi. Toplamda 40 adetten fazla poşet çöp toplandı.

STEPtember 2019 - Cerebral Palsy Hastası Çocuklarına Destek Oluyoruz

STEPtember, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın her yıl Eylül ayında düzenlediği, Cerebral Palsy (CP) hastası çocuklar için farkındalık yaratmak ve bağış toplamak amacıyla gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk etkinliğidir. Gönülden İşler ekibinin Eylül ayı boyunca 5 takım ile yer aldığı ve günde en az 10,000 adım atma sözü verdiği Steptember etkinliği kapsamında CP hastalığı olan çocuklara bağış desteği sağlamak amacıyla Temel Latin Dansları Eğitimi ve  kermes etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinliklerden elde edilen gelir ile CP hastası çocuklara bağışta bulunuldu ve toplamda 5 çocuğun eğitim ve rehabilitasyonuna destekte bulunuldu. 

 

Wings for Life World Run Türkiye Koşusu'nda Gönülden İşler olarak topladığımız pet şişelerin gelirlerinden 5 koşucu için bağış yaptık. Almış olduğumuz biletlerle imkanı olmayan 4 üniversite öğrencisi koşamayanlar için koştu.

Öğrenci Geliştirme ve Destekleme Projesi

Amaç: MOSTEM işbirliğiyle meslek lisesinde eğitim gören öğrencilerin topluma faydalı, duyarlı ve kişisel farkındalığı gelişmiş bireyler olarak yetişmesine destek vermek amaçtır. Öğrencileri burs ile desteklerken, eğitim, mentorluk ve staj ile hayata hazırlanmalarına yardımcı rol model ilişkisi
sağlamak hedeflenmektedir.
Proje devam etmektedir.

Kapak Toplama Projesi

Amaç: Her renk ve ebatta kapak toplanarak tekerlekli sandalye ihtiyacına şirket olarak destek olmaktır.
Toplanan kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne gönderilmektedir.

05 Haziran Çevre Günü Etkinliklerinde Ahmet Şefika Kilimci Engelli iş okulu öğrencilerine bizlerin atık pet şişelerine diktirilen fesleğenlerden çalışanlarımıza hediye ettik.

Öğrencilerimizin uygulamalı meslek dersi eğitimlerini gerçek, kullanılabilir araç-gereçler ile tamamlayabilmeleri için, kullanmadığımız otomasyon malzemelerimizi Afyonkarahisar Sandıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne hediye ettik.

23 Nisan 2015 tarihinde düzenlediğimiz Aile Şenliği Günümüzde Köy Okulları için çocuk kitapları toplayıp okullara ulaştırdık. Ayrıca aynı gün çalışan çocuklarımızın ayağına İncivak aracılığıyla "Gezici Kütüphane" getirdik.

TAYSAD'ın yürüttüğü 'Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir' kampanyasına gelecekteki çalışanların eğitimine katkı sağlamak amacıyla şirketimizde kalibrasyon dışı kalmış ölçü aletlerimizi (kumpas) bağışladık.

Çocuk Vakfı Yararına Tiyatro Oyunu Desteği

Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına "Şahane Düğün" oyununu sahneleyen İzmir Amatör Gönüller Tiyatrosu'na Maxion Türkiye Operasyonları adına Sanatı ve çocuk sağlığını desteklemek amacıyla Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına oynanacak tiyatro oyununa katkıda bulunduk.

Türkiye'de zor şartlarda yaşamına devam eden mülteci çocukların kışlık kıyafet ihtiyaçlarına destek olmak için 0-12 yaş arası çocuklar için Mont ve Bot tedariği sağlayarak çocuklara ulaştırdık.

Manisa-Saruhanlı Kemiklidere Köy Okulu'na projeksiyon cihazları, bilgisayarlar ve öğrencilere kırtasiye malzemesi bağışı yaptık.

Manisa Akhisar Zeytinliova Anadolu Lisesi Kütüphanesi için 100 Temel Eser bağışı ve test kitapları bağışı yaptık.

Manisa- Saruhanlı Taşdibi Köy Okulu'na sınıflarda eksik olan Atatürk Portresi, İstiklal Marşı Panosu ve Gençliğe Hitabe Panosu bağışı yaptık.

13 Mayıs 2014 terihinde gerçekleşen Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden vatandaşların aileleri için Soma Yardım Kampanyası'nda İnci Holding ve İncivak ile birlikte hareket ediyoruz.

2014 yılı Gönülden İşler Bütçemizi Soma Yardım Kampanyasına ayırdık.

23 Mayıs 2014 tarihinde Tüm kadın ve erkek çalışma arkadaşlarımızın eşlerinin katıldığı, İncivak ve İnci Holding ile birlikte "Meme Kanseri Bilinçlendirme" etkinliği düzenledik.

İncivak ile birlikte Soma Yardım Kampanyası kapsamında Kadınlara Hediyelik Sabun yapımı meslek edindirme eğitimi düzenlenmesine ve kadınların sabun üretimine destek olduk.

Üretilen sabunlar doğum günlerinde tüm çalışanlarımıza hediye ediliyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi "Gıda Bankası" Projesi'ne destek amaçlı 3 fabrikamız adına toplamda 10.000 TL bağış yaptık.

Kardeş okulumuz Toki Çok Programlı Lisesi'nde resim yarışması düzenlendi. (18 Mart 2013)

Dereceye giren öğrenci arkadaşlarımız ödüllendirildi.

Kütüphanesi Olmayan Okullar İçin Kitap Toplama Kampanyası (Nisan 2013)

Şirket İçi Aile Şenliği Gününde Çalışan Çocukları İçin Etkinlikler düzenledik, gönüllülük konusunda farkındalık artırıldı. (1 Mayıs 2013)

HSE departmanları ile ortak olarak Sigarayı Bırakma Kampanyası Bilgilendirme Eğitimleri düzenledik. (Kasım 2013)

Sigara bıraktırma kampanyası fabrikalardaki doktorlarımızın desteği ile 2014 yılı boyunca devam edecek.

HLTO Fabrika çalışanlarının Çocukları ve Manisa Çocuk Esirgeme Kurumundaki kimsesiz çocuklar için düzenlediğimiz "Kepçaplı Skapetti" isimli çocuk tiyatrosunu hep birlikte izledik. (Şubat 2014)

“Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelen çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Şirket İçi Aile Şenliği Gününde; Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yurt ortamında barınan çocuklarımızın ev ortamına geçmeleri için başlatılan Sevgi Evleri Projesi'ne destek için oyuncak kermesi düzenlendi. (23 Nisan 2014)

İlgili bütçeyi Soma yardım kampanyasına aktardık.

Engelli vatandaşlarımız için kapak toplama kampanyası (Ocak 2012)

Halen devam etmektedir.

Kardeş okulumuz Toki Çok Programlı Lisesi'ne yardım (Eylül 2012)

Çocuk Gelişimi Eğitim Odası ve Kütüphane kuruldu.

Bedensel gelişim ve spora teşvik için voleybol sahası yapıldı.

Manisa hayvan barınaklarına yardım (Eylül 2012)

Gazete Toplama Kampanyası başlatıldı.

Kısıkköy Anaokulu'na Yardım (Ekim 2011)

8 koli oyuncak toplandı.

Kızılay Kan Bağışı kampanyası (Kasım 2011)

Çalışanlarımızdan 90 ünite kan toplandı.

Van depremini destek kampanyası (Kasım 2011)

Çalışanlarımızdan alınan katkılar toplanarak Van'a gönderildi.