Neden Maxion Jantaş Jantları

1. Katoferez (Antipas) & Boya

Boyadan önce metal yüzeye elektrostatik antipas katmanı uygulanmaktadır. Bu katman tüm metal yüzeye tutunur ve boya katmanının da uygulanmasından sonra daha uzun bir jant ömrü sağlar.

Maxion
2. Dıştan Supap

Büyük disk fren sistemlerinin kullanılabilmesi için valf'in diskin içinden alınıp dışına konulması gerekmiştir. Bu sayede dışarıdan girebilecek maddelerin (çamur, taş gibi) disk ile fren arasına sıkışarak supabın kırılması önlenmektedir.

Maxion
3. Hava Delikleri

Büyütülmüş hava delikleri sayesinde jant, fren ve lastik sistemleri daha hızlı soğumaktadır. Hava deliklerinin kenarlarındaki çapaklar içten ve dıştan pahlanarak temizlenir bunun sonucunda hava delik bölgesinde oluşacak çatlaklar engellenir.

Maxion
4. 100% Salgı-Yalpa Kontrolü

Üretilen tüm jantlarımızın tüm kritik ölçüleri otomatik robotlarla %100 garantili olarak ölçülmektedir. Salgı-yalpa problemi olmayan jantlarımız sayesinde jant ve lastik ömürleri uzamakta ve müşterilerimize hem maddi hem de güvenlik avantajı sağlamış oluruz.

Maxion
5. Hafif tasarım & Özelleştirilmiş Jant Çözümleri

Designs are optimized using FEA in order to obtain the lightest wheel in the market. We provide customized solutions to meet the needs of our customers.

Maxion
6. Kasnak Markalaması

Kasnak iç kısma basılan 4 haneli takip numarası sayesinde her jantımız geçmişe yönelik olarak takip edilebilmektedir.

Maxion
7. Soğuk Sıvama Metodu ile Üretim

Jantın disk kısmı soğuk sıvama yöntemi ile CNC sistemi kullanılarak milimetrik olarak üretilmektedir. CNC tezgâhındaki makaralar ile malzeme milimetrik olarak uzatılıp sıkıştırılır. Bu sıkıştırmanın sonucunda jantın mukavemetinin artmaktadır.

Maxion
8. Toz altı kaynak uygulaması

Tekerlek ömrünün uzun ömürlü olmasını destekleyen üstün kalite için kaynak tam otomatik kaynak makinesi ve bu alandaki uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Maxion
9. Hammadde

Jantlarımızda hammadde olarak uluslararası standartlara uygun sac kullanmaktayız.

Maxion