Maxion İnci Jant Grubu Gönülden İşler Ekibi

Gönülden İşler Ekibi, Maxion İnci Jant Grubu çalışanlarından oluşan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir topluluktur. Amacı ise iyi eğitilmiş, çevresel farkındalığı yüksek, hep daha iyiyi hedefleyen bir toplum için katkı sağlamaktır.

Şimdiye kadar neler yaptık?

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü #sarıyıfarket

Dünya genelinde her yıl 300.000, Türkiye’de ise yaklaşık 3.500 çocuk ilk teşhisle kanserle mücadeleye başlıyor. Gönülden İşler Ekibimizle Maxion İnci Jant Grubu olarak Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın #sarıyıfarket kampanyası ile 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü’nde sarı kurdelelerimizi takarak farkındalık yarattık ve KAÇUV’un kampanyasını destekledik.

Sosyal Ofis Projesini Destekliyoruz!

Dünyamızda çevre kirliliği hızla artarken, günlük hayatta aldığımız en küçük bireysel önlem daha da önem kazanıyor. Maxion İnci Jant Grubu olarak sürdürülebilir bir çevre için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik bakış açımızla çalışma arkadaşlarımızı elektronik atıklarını Sosyal Ofis Projesi ile geri dönüştürmeye davet ettik. Bu sayede çalışma arkadaşlarımız, atıkların yeniden değerlendirilmesinden elde edilen gelirle TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı) ve Tohum Otizm Vakfı'na destek olurken sıfır atık bilinciyle sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulundu. Toplanan elektronik atıklar sayesinde Maxion İnci Jant Grubu olarak TEMA'ya toplamda 128 fidan bağışladık.

WWF Dünya Saati 2021 Kampanyası İçin Işıklarımızı Kapattık

Doğaya verilen zararı durdurmayı ve onarmayı amaçlayan uluslararası bir sivil toplum örgütü olan World Wide Fund for Nature (WWF), 2007 yılından bu yana, yaklaşan iklim krizini ele almak için dünya çapında "Dünya Saati" kampanyasını düzenlemekte. Küresel çapta sürdürülebilirliği her zaman önemsiyoruz ve bu nedenle her yıl Dünya Saati kampanyasını destekliyoruz.

Maxion İnci Jant Grubu olarak 27 Mart 2021 tarihinde 20:30 - 21:30 saatleri arasında fabrikalarımızın ışıklarını kapatarak, sürdürülebillirik bakış açımızla yaklaşan iklim krizine karşı farkındalığımızı artırdık.

İzmir AFAD işbirliği ile Elazığ ve Malatya Deprem Yardımı

Elazığ ve Malatya’da depremden dolayı mağdur olan vatandaşlarımız için seferber olduk. Gönülden İşler Ekibi olarak AFAD'ın ilettiği ihtiyaç listesi kapsamında yardım topladık ve İzmir AFAD işbirliği ile  depremden etkilenen bölgeye yardım gönderdik. 

19 Eylül Dünya İşitme Engelliler Haftası 

Gönülden İşler ekibimiz, 19 Eylül Dünya İşitme Engelliler Haftası'nda "Hayatı paylaşmak için engel yok. Engel olma, destek ol." dedi. Gönüllülerimiz, çektikleri amatör videoda işaret dilini kullanarak işitme engelliler için farkındalık yarattılar. 

STEPtember 2020'de Türkiye 13.'lüğü

1-30 Eylül 2020 tarihleri arasında ikinci kez katıldığımız, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından düzenlenen STEPtember etkinliğinde, toplanan bağışlar ile Cerebral Palsy hastası 32 çocuğumuzun eğitim ve tedavi masraflarını karşıladık. Maxion İnci Jant Grubu, Türkiye genelinde attığı adımlar ve topladığı bağışlar ile 13. sırada yer aldı. Bir ay boyunca günde en az 10.000 adım atarak sağlıklı hayata ve Cerebral Palsy hastası çocuklara dikkat çekmeyi hedefleyen 28 katılımcımıza ve bağışlarıyla onların farkındalık yaratma çabasını destekleyen tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. 

Manisa Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlköğretim Okulu’na Hijyen Maddesi Yardımı

Gönülden İşler Ekibi olarak kalplere dokunmaya devam ediyoruz. Okulların açılma kararıyla birlikte, Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerimizin ve okul yetkililerimizin sağlık ve hijyen önlemleri için maske, dezenfektan gibi ürünlere daha kolay erişmelerini istedik. İlk adımımızı da Manisa Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda attık. 400 adet maske, 30 litre dezenfektan ve 5 adet dezenfektan haznesini tedarikçi firmalarımız aracılığıyla tedarik ederek bağışladık. Bu adımımızla toplamda 300 kişiye dokunduk. Bizlere gönülden destek olan tüm arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederiz.

22 Ekim Dünya Kekemelik Farkındalık Günü

Gönülden İşler ekibimiz,  kekemelik hakkında farkındalık yaratmak amacıyla 22 Ekim Dünya Kekemelik Farkındalık Günü kapsamında amatör bir video hazırladı. Gönüllülerimiz, videoda kekemelik hakkında bilgi verirken bunun bir hastalık değil bir engel olduğunu bir kez daha vurguladılar.

Cemil Meriç Müze Kütüphanesi Kitap Bağışı Kampanyası

Gönülden İşler Ekibi olarak sadece Manisa’ya değil dokunabildiğimiz her yere değer katmaya çalışıyor, toplumumuzun sosyal gelişimine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Antalya Kepez Belediyesi tarafından restorasyonu gerçekleştirilen ve modern bir kütüphane halini alan, aynı zamanda ünlü yazar, çevirmen ve düşünür Cemil Meriç’in ismini taşıyan “Cemil Meriç Müze Kütüphanesi”ne değerli çalışma arkadaşlarımızın da katkısıyla kitap bağışımızı gerçekleştirdik.

İzmir Depremi Yardımı

30 Ekim’de yaşanan İzmir depreminin hemen ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yönlendirmeleriyle kurumsal desteklerimizi ilgili alanlardaki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bunun yanı sıra depremde yaşanan kan ihtiyacı için 5-6 Kasım tarihlerinde Kızılay işbirliği ile bir kan bağış kampanyası düzenledik.

Gönülden İşler Ekibimin önderliğinde 6 Kasım tarihinde topladığımız yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmiş olmanın mutluluğu içindeyiz.

Kitap Kardeşim Olur Musun?

İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın İzmir deprem bölgesindeki çocuklara ve gençlere “Gezici Kütüphane” ile ulaştırmak için başlattığı “Kitap Kardeşim Olur musun?” projesine Maxion İnci Jant Grubu olarak kitap bağışlayarak destek olduk. Duyarlılık gösteren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürler!

LÖSEV’e Kışlık Kıyafet Desteği

Gönülden İşler Ekibi olarak, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV)’le olan işbirliğimizi sürdürmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Kan kanseri ya da kemik iliği kanseri olarak da bilinen, beyaz kan hücrelerinde oluşan lösemiyi yenen pırıl pırıl ve geleceğe umutla bakan gençlerimizin kışlık mont ve bot ihtiyacını gidermek amacıyla çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı Gönülden İşler Ekibi aracılığıyla LÖSEV ile buluşturduk. Unutmayın, LÖSEV hayat verir.
 

Sanal Dedektifler Keşfe Çıktı!

6 Aralık 2020 Pazar günü TAİDER (Türkiye Aile İşletmeleri Derneği) ve İstanbul Modern İş Birliği ile 4-12 yaş arasındaki çocuklarımızı sanatla buluşturduk.

Çalışma arkadaşlarımızın çocukları, İstanbul Modern’de  bir saat boyunca uzman rehberler eşliğinde keşfe çıktı. Çocuklarımız, müzede yer alan dünyaca ünlü eserleri sanal olarak inceleme, verilen bulmacalara ait ipuçlarını çözme ve birçok yeni bilgiyi öğrenme fırsatı yakaladı.

Yeni projeler için bir aradayız!

2019 yılında yenilenen logosuyla yeni dönem faaliyetlerine başlayan Gönülden İşler ekibimiz, 19 Nisan 2019’da Tanışma Kahvaltısı ile bir araya geldi. Toplantıda Gönülden İşler Ekibi Başkanı Ceren Balık, yeni üyelere topluluğun işleyişini anlattı ve hep beraber 2019 faaliyet planımızı inceledik. 

Wings for Life World Run’da “Koşamayanlar için Koştuk”

 

Tüm dünyada 40 lokasyonda aynı anda gerçekleşen ve omurilik felci tedavi ve araştırma fonunu desteklemek amacıyla 5 Mayıs'ta düzenlenen Wings for Life World Run koşusuna, bu sene de Gönülden İşler sponsorluğunda Maxion İnci Jant Grubu 12 kişiden oluşan “Gönülden İşler Takımı” ile katıldık. İzmir’de toplamda 9 bin kişinin katıldığı koşuda dünya genelinde toplanan katılım ücretini tamamı, omurilik felcinin tedavi araştırmalarında kullanılmak üzere bağışlandı. Toplamda 80 km koşan çalışanlarımız, “Koşamayanlar için Koştuk” temalı paylaşımlarıyla da omurilik felçlileri için farkındalık yaratmayı amaçladı.

Bayramda Çocuklara Umut Olduk

Gönülden İşler ekibimiz “Bayramda Çocuklara Umut Olalım” sloganıyla yola çıkarak üç fabrikamızda oyuncak toplama kampanyası düzenledi. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına düzenlenen “Hediye Kampanyası” projesini, çalışma arkadaşlarımızın da destekleriyle gerçekleştirdik.

Gönülden İşler Cerebral Palsy Bileklik Atölyesi

Gönülden İşler ekibimiz, Ağustos ayında Maxion İnci Alüminyum fabrikasında “CP Farkındalığı Bileklik Atölyesi” düzenledi. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ve Gönülden İşler işbirliği ile yapılan bu etkinlikte Cerebral Palsy hastası çocuklara farkındalık yaratmayı amaçladık. Düzenlenen atölyede gönüllülerimizin ürettiği bilekliklerin satış gelirleri Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na (Cerebral Palsy Türkiye) bağışlanacak.

Kapak Toplama Projesi

Maxion Wheels Türkiye Operasyonları Gönülden İşler ekibi, Omurilik Felçlileri Derneği’nin sponsoru olduğu Kapak Toplama Projesi’ne katkı sağlıyor. 2019 yılında Ford Otosan’la ortak havuzda toplanacak plastik şişe kapakları ile tekerlekli sandalye alımlarına destek verilecek. Ortak alan ve ofislerdeki kapak toplama kutularına atılan her renk ve boyuttaki plastik şişe kapakları ile engeller hep birlikte gönülden aşılacak.

Kapak Toplama Kampanyası Plaket

Maxion İnci Jant Grubu Gönülden İşler Ekibi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için Ford Otosan ile birlikte destek verdikleri Plastik Kapak Kampanyası kapsamında yılın ilk yarısında 54 kg plastik kapak toplayarak engelsiz bir yaşama destek verdi.

25 Kasım 2019 tarihinde Ford Motor Company Purchase / STA Mühendisi Adnan Aydın, Engelsiz Yaşama katkılarından dolayı Gönülden İşler Kapak Toplama Projesi sorumlusu Özgür Akbulut’a plaket takdim etmiştir.

Doğa yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği

12 Ekim 2019 Cumartesi günü Gönülden İşler Ekibi ve Manisa Spil Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün ortak etkinliği olarak Türkmen Köy Su Uçan Şelalesi’ne doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Bu yürüyüşte dünyada da uygulanan #trashtag çöp toplama faaliyeti Koroplast firmasının desteğiyle hayata geçirildi. Toplanan çöpler de Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle çöp taksiye yüklendi. Toplamda 40 adetten fazla poşet çöp toplandı.

STEPtember 2019 - Cerebral Palsy Hastası Çocuklarına Destek Oluyoruz

STEPtember, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nın her yıl Eylül ayında düzenlediği, Cerebral Palsy (CP) hastası çocuklar için farkındalık yaratmak ve bağış toplamak amacıyla gerçekleştirdiği bir sosyal sorumluluk etkinliğidir. Gönülden İşler ekibinin Eylül ayı boyunca 5 takım ile yer aldığı ve günde en az 10,000 adım atma sözü verdiği Steptember etkinliği kapsamında CP hastalığı olan çocuklara bağış desteği sağlamak amacıyla Temel Latin Dansları Eğitimi ve  kermes etkinlikleri düzenlendi. Bu etkinliklerden elde edilen gelir ile CP hastası çocuklara bağışta bulunuldu ve toplamda 5 çocuğun eğitim ve rehabilitasyonuna destekte bulunuldu. 

 

Wings for Life World Run Türkiye Koşusu'nda Gönülden İşler olarak topladığımız pet şişelerin gelirlerinden 5 koşucu için bağış yaptık. Almış olduğumuz biletlerle imkanı olmayan 4 üniversite öğrencisi koşamayanlar için koştu.

Öğrenci Geliştirme ve Destekleme Projesi

Amaç: MOSTEM işbirliğiyle meslek lisesinde eğitim gören öğrencilerin topluma faydalı, duyarlı ve kişisel farkındalığı gelişmiş bireyler olarak yetişmesine destek vermek amaçtır. Öğrencileri burs ile desteklerken, eğitim, mentorluk ve staj ile hayata hazırlanmalarına yardımcı rol model ilişkisi
sağlamak hedeflenmektedir.
Proje devam etmektedir.

Kapak Toplama Projesi

Amaç: Her renk ve ebatta kapak toplanarak tekerlekli sandalye ihtiyacına şirket olarak destek olmaktır.
Toplanan kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne gönderilmektedir.

05 Haziran Çevre Günü Etkinliklerinde Ahmet Şefika Kilimci Engelli iş okulu öğrencilerine bizlerin atık pet şişelerine diktirilen fesleğenlerden çalışanlarımıza hediye ettik.

Öğrencilerimizin uygulamalı meslek dersi eğitimlerini gerçek, kullanılabilir araç-gereçler ile tamamlayabilmeleri için, kullanmadığımız otomasyon malzemelerimizi Afyonkarahisar Sandıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne hediye ettik.

23 Nisan 2015 tarihinde düzenlediğimiz Aile Şenliği Günümüzde Köy Okulları için çocuk kitapları toplayıp okullara ulaştırdık. Ayrıca aynı gün çalışan çocuklarımızın ayağına İncivak aracılığıyla "Gezici Kütüphane" getirdik.

TAYSAD'ın yürüttüğü 'Atma Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir' kampanyasına gelecekteki çalışanların eğitimine katkı sağlamak amacıyla şirketimizde kalibrasyon dışı kalmış ölçü aletlerimizi (kumpas) bağışladık.

Çocuk Vakfı Yararına Tiyatro Oyunu Desteği

Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına "Şahane Düğün" oyununu sahneleyen İzmir Amatör Gönüller Tiyatrosu'na Maxion Türkiye Operasyonları adına Sanatı ve çocuk sağlığını desteklemek amacıyla Behçet Uz Çocuk Vakfı yararına oynanacak tiyatro oyununa katkıda bulunduk.

Türkiye'de zor şartlarda yaşamına devam eden mülteci çocukların kışlık kıyafet ihtiyaçlarına destek olmak için 0-12 yaş arası çocuklar için Mont ve Bot tedariği sağlayarak çocuklara ulaştırdık.

Manisa-Saruhanlı Kemiklidere Köy Okulu'na projeksiyon cihazları, bilgisayarlar ve öğrencilere kırtasiye malzemesi bağışı yaptık.

Manisa Akhisar Zeytinliova Anadolu Lisesi Kütüphanesi için 100 Temel Eser bağışı ve test kitapları bağışı yaptık.

Manisa- Saruhanlı Taşdibi Köy Okulu'na sınıflarda eksik olan Atatürk Portresi, İstiklal Marşı Panosu ve Gençliğe Hitabe Panosu bağışı yaptık.

13 Mayıs 2014 terihinde gerçekleşen Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden vatandaşların aileleri için Soma Yardım Kampanyası'nda İnci Holding ve İncivak ile birlikte hareket ediyoruz.

2014 yılı Gönülden İşler Bütçemizi Soma Yardım Kampanyasına ayırdık.

23 Mayıs 2014 tarihinde Tüm kadın ve erkek çalışma arkadaşlarımızın eşlerinin katıldığı, İncivak ve İnci Holding ile birlikte "Meme Kanseri Bilinçlendirme" etkinliği düzenledik.

İncivak ile birlikte Soma Yardım Kampanyası kapsamında Kadınlara Hediyelik Sabun yapımı meslek edindirme eğitimi düzenlenmesine ve kadınların sabun üretimine destek olduk.

Üretilen sabunlar doğum günlerinde tüm çalışanlarımıza hediye ediliyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi "Gıda Bankası" Projesi'ne destek amaçlı 3 fabrikamız adına toplamda 10.000 TL bağış yaptık.

Kardeş okulumuz Toki Çok Programlı Lisesi'nde resim yarışması düzenlendi. (18 Mart 2013)

Dereceye giren öğrenci arkadaşlarımız ödüllendirildi.

Kütüphanesi Olmayan Okullar İçin Kitap Toplama Kampanyası (Nisan 2013)

Şirket İçi Aile Şenliği Gününde Çalışan Çocukları İçin Etkinlikler düzenledik, gönüllülük konusunda farkındalık artırıldı. (1 Mayıs 2013)

HSE departmanları ile ortak olarak Sigarayı Bırakma Kampanyası Bilgilendirme Eğitimleri düzenledik. (Kasım 2013)

Sigara bıraktırma kampanyası fabrikalardaki doktorlarımızın desteği ile 2014 yılı boyunca devam edecek.

HLTO Fabrika çalışanlarının Çocukları ve Manisa Çocuk Esirgeme Kurumundaki kimsesiz çocuklar için düzenlediğimiz "Kepçaplı Skapetti" isimli çocuk tiyatrosunu hep birlikte izledik. (Şubat 2014)

“Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelen çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Şirket İçi Aile Şenliği Gününde; Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yurt ortamında barınan çocuklarımızın ev ortamına geçmeleri için başlatılan Sevgi Evleri Projesi'ne destek için oyuncak kermesi düzenlendi. (23 Nisan 2014)

İlgili bütçeyi Soma yardım kampanyasına aktardık.

Engelli vatandaşlarımız için kapak toplama kampanyası (Ocak 2012)

Halen devam etmektedir.

Kardeş okulumuz Toki Çok Programlı Lisesi'ne yardım (Eylül 2012)

Çocuk Gelişimi Eğitim Odası ve Kütüphane kuruldu.

Bedensel gelişim ve spora teşvik için voleybol sahası yapıldı.

Manisa hayvan barınaklarına yardım (Eylül 2012)

Gazete Toplama Kampanyası başlatıldı.

Kısıkköy Anaokulu'na Yardım (Ekim 2011)

8 koli oyuncak toplandı.

Kızılay Kan Bağışı kampanyası (Kasım 2011)

Çalışanlarımızdan 90 ünite kan toplandı.

Van depremini destek kampanyası (Kasım 2011)

Çalışanlarımızdan alınan katkılar toplanarak Van'a gönderildi.