Maxion İnci Çelik Fabrikası, EMEA Bölgesi  “En İnovatif Fabrika” Seçildi

Maxion İnci Çelik Fabrikası, EMEA Bölgesi “En İnovatif Fabrika” Seçildi

23-02-2021

Maxion Wheels Bölgesel Takım Ödülleri (MTA) Sanal Ödül Töreni gerçekleştirildi. Maxion İnci Jant Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Maxion İnci Çelik Fabrikası, EMEA Bölgesinde yer alan Almanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İtalya ve Güney Afrika’yı geride bırakarak, inovasyon kategorisinde en yüksek puanı alarak, EMEA Bölgesi “En İnovatif Fabrika” birincilik ödülüne layık görüldü.

Türk otomotiv tedarik sanayinin öncülerinden Maxion İnci Jant Grubu bünyesindeki Maxion İnci Çelik Fabrikası, Maxion Wheels Bölgesel Takım Ödülleri’nde (MTA) EMEA Bölgesi “En İnovatif Fabrika” birincilik ödülüne layık görüldü. Maxion İnci Çekil, EMEA Bölgesinde yer alan Almanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İtalya ve Güney Afrika’yı geride bıraktı.

Maxion İnci Çelik Fabrikası İnovasyon Temilcisi ise “En iyi inovasyon fikri”nin kazananı oldu.

Türkiye’den Almanya’ya Yetenek Transferi

Bu başarılara ek olarak Maxion İnci Çelik Fabrikası’nda İnovasyon Temsilcilerinden biri olarak görev yapan Türk bir mühendis, Ocak ayında Berlin – Almanya’daki Maxion Wheels Global İnovasyon Merkezi ekibine transfer oldu.

Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim: “Yenilikçi fikirlerin çoğalması için ideal ortamın, katılımcılığı esas alan bir çalışma ortamı olduğuna inanıyor ve açık inovasyon kültürünü destekliyoruz. İnovasyon süreçlerimize her departmandan ve seviyeden tüm çalışma arkadaşlarımızı dahil ediyoruz. Başarı için inovasyon kültürümüzün üzerinde inşa ettiğimiz güçlü insan kaynağı, bu kaynağı besleyen süreçlerimiz ve altyapılarımızı da geliştirmeye ve sürekli iyileştirmeye devam ediyoruz. Hep daha iyiye gitmek için jantı geliştirmenin yanı sıra tüm süreçlerimizi de sürekli iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Operasyonel mükemmellik çalışmaları doğrultusunda çalışma sistemimizi düzenli olarak irdeleyerek eksik olan noktaları tamamlamak, var olan basamakları ise daha etkili hale getirebilmek için hep birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün sürekli artan küresel rekabetçiliğimizi, teknolojik ilerlememizi, yenilikçiliğimizi ve verimliliğimizi hayata geçirdiğimiz operasyonel mükemmellik, inovasyon kültürümüz ve uygulamalarımızdaki başarımıza borçluyuz.” dedi.